MTNE 2020 - 11. matematika és informatika alkalmazásokkal konferencia
[2020.11.13 - 2020.11.14]

MTNE, 19. fórum

11. matematika és informatika alkalmazásokkal konferencia

 

Szervezők:

Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Magyar Matematikai és Informatikai Intézet

Erdélyi Múzeum-Egyesület, Matematikai és Informatikai Szakosztály

Farkas Gyula Egyesület a Matematikáért és Informatikáért

KAB Matematikai, informatikai és csillagászati szakbizottság

Radó Ferenc Matematikaművelő Társaság

Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem

 

Időpont: 2020. november 13–14.

 

https://zoom.us/j/95372130901?pwd=UXhUV29RNWtHb2tOakh5cFg3alBTQT09

Meeting ID: 953 7213 0901

Passcode: 506298

 

A feltüntetett időpontok a romániai időzóna szerint érvényesek UTC/GMT +2 óra

 

Péntek, 2020. november 13. (Zoom)

 

Matematika szekció

Elnök: Robu Judit

16.00 Kolumbán József (BBTE): Nyugodt függvények

16.20 Kolumbán József (Math. Institut, Leipzig), Gebhard Björn, Székelyhidi László Jr.: Konvex integrálás és turbulencia: Nash lapos tóruszától a gombafelhőkig és a nukleáris fúzióig

16.40 Simon Levente (BBTE), Soós Anna (BBTE): Fixponttétel gráfvezérelt kevert mintázatokon

17.00 Németh Sándor (BBTE): Elemi mértan másképpen: konvex geometria

 

17.20 Szünet

 

Elnök: Kassay Gábor

17.40 Illés Tibor (Budapesti Corvinus Egyetem), Darvay Zsolt (BBTE), Majoros Csilla (BME): Primál-duál belsőpontos algoritmus elégséges lineáris komplementaritási feladatok megoldására

18.00 Rigó Petra Renáta (Budapesti Corvinus Egyetem), Darvay Zsolt (BBTE), Illés Tibor (Budapesti Corvinus Egyetem): Új algebrai átalakítási technikára épülő, belsőpontos algoritmus elégséges lineáris komplementaritási feladatokra

18.20 Darvay Zsolt (BBTE), Illés Tibor (Budapesti Corvinus Egyetem), Rigó Petra Renáta (Budapesti Corvinus Egyetem): Numerikus eredmények elégséges lineáris komplementaritási feladatok belsőpontos algoritmusaira

18.40 Varga Anita (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem), E.-Nagy Marianna (Budapesti Corvinus Egyetem): Primál-duál belsőpontos algoritmus elégséges lineáris komplementaritási feladatok megoldására

 

Szombat, 2020. november 14. (Zoom)

 

Didaktika szekció

Elnök: Szenkovits Ferenc

9.00 Osztián Pálma Rozália (Sapientia EMTE), Osztián Erika (Sapientia EMTE), Kátai Zoltán (Sapientia EMTE): Algoritmusvizualizációs környezetek: Az interaktivitás hatása a tanulási eredményekre

9.20 Bódis Klára (Zilahi Református Wesselényi Kollégium): Emberi erőforrások az oktatási rendszerben

9.40 Baranyai Tünde Klára (BBTE), Debrenti Edith (Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad): Az online matematikatanítás tapasztalatai

10.00 András Szilárd (BBTE), Nagydobai Kiss Sándor: Reziduális háromszögek súlypontjai által alkotott háromszög területe és általánosítások

10.20 Nagydobai Kiss Sándor, András Szilárd (BBTE): Egymásra illeszkedő ortologikus háromszögpárok tulajdonságai

 

10.40 Szünet

 

Informatika szekció

Elnök: Kása Zoltán

11.20 Bodó Zalán (BBTE): teztyt: Feleletválasztós tesztgeneráló eszköz

11.40 Fejér Norbert (Sapientia EMTE), Antal Margit (Sapientia EMTE): Egérdinamika-alapú felhasználóazonosítás mély neurális hálók segítségével

12.00 Olteán-Péter Boróka (Sapientia EMTE): Epidemiológiai modellek összehasonlítása vizualizációs eszköz segítségével

12.20 Naghi Mirtill-Boglárka (Sapientia EMTE), Iclănzan Dávid (Sapientia EMTE): Számítógépes evolúciós érzékelés: neuroevolúciós keretrendszerek áttekintése és összehasonlítása

12.40 Szünet

 

Plenáris előadás:

Elnök: Darvay Zsolt

14.00 Solymosi Tamás (Budapesti Corvinus Egyetem): A kooperatív játékok magjának leírásáról

 

14.45      Szünet

 

Matematika szekció

Elnök: András Szilárd

15.00 Kristály Sándor (BBTE/Óbudai Egyetem, Budapest): Lemezek alaptónusa negatívan görbült terekben

15.20 Mester Ágnes (Óbudai Egyetem, Budapest),   Farkas Csaba (Sapientia EMTE),       Kristály Sándor (BBTE/Óbudai Egyetem, Budapest): Kompakt Szoboljev-beágyazások nemkompakt sokaságokon izometria-csoportok orbitexpanziója révén

15.40 Farkas Csaba (Sapientia EMTE): Brézis–Nirenberg-típusú feladatok nemkompakt Finsler-sokaságokon

16.00 Kajántó Sándor (BBTE): Poincare-korong – átmenet a Riemann- és Finsler-geometria között

16.20 Róth Ágoston (BBTE): Egyszerű, valamint súlyozott {algebrai|trigonometrikus|hiperbolikus} exponenciális közelségi B-görbék és B-felületek

 

16.40 Szünet

 

17.30      A Farkas Gyula-emlékérem átadási ünnepsége

 

 


Hivatalos oldal: Program