Fiatal Műszakiak Tudományos Ülésszaka

Menu sávszélesség

Felhívás
Témakörök
Bizottságok
Előzetes program
Részletes program
Jelentkezés
Résztvevők
Határidők
További információk
A kiadvány
Beérkezett tanulmányok
Támogatók

Elérhetőség

Erdélyi Múzeum-Egyesület Erdélyi Múzeum-Egyesület

© 2023 - EME

A XXIX. Fiatal Műszakiak Tudományos Ülésszaka
munkálatainak időbeosztása

<A XXIX. FMTÜ (2024) programfüzete itt tölthető le>

2024. március 21., csütörtök

Helyszín: Sapientia-EMTE Kolozsvári Kar Hunyadi Mátyás díszterme (Kolozsvár, Tordai út (Calea Turzii) 4. szám)

Megnyitó és plenáris előadások időrendje

9:00-9:30 Regisztráció/Registration
9:30-10:00 Megnyitó / Opening Ceremony
10:00-11:00 Plenáris előadások / Plenary session
11:00-11:20 Szünet/Coffee break
11:20-12:20 Plenáris előadások / Plenary session
12:20-13:00 Díjazások / Awards
13:00-14:00 Ebédszünet / Lunch break

Az időpontok a romániai időzóna (helyi idő) szerint vannak feltüntetve./ Currently Eastern European Time (EET), UTC +2

 

Előadások időrendje

  SZEKCIÓ-ELŐADÁSOK/SECTION’S WORK

1500-1645

A

C

1645-1700

Szünet / Break

1700-1830

B

D

1830-1845 A szekció munkájának összefoglalása / Summary of the Section’s Work

1900

Baráti vacsora / Dinner

Előadások helyszínei:

  • az Erdélyi Múzeum-Egyesület központi székháza, Jókai/Napoca utca 2-4. szám I. emelet (A és B szekció).
  • a Sapientia - EMTE központi épület, a Bocskay-ház Óváry előadóterem, Mátyás király utca 4, szám (C és D szekció).

 

Megnyitó és plenáris előadások

900–930

Résztvevők bejelentkezése

930–1000 

Megnyitó, köszöntők
Bitay Enikő az MTA külső tagja, az EME Műszaki Tudományok Szakosztályának elnöke
Dávid László egyetemi tanár, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem szenátusának elnöke
Kollár László Péter akadémikus, az MTA főtitkár köszöntöje: https://www.youtube.com/watch?v=d7Ki_duWO7k

1000–1030

PLENÁRIS ELŐADÁS
R prof
Új
New

1030–1100 

 

PLENÁRIS ELŐADÁS
R prof
Új
New
1100–1120 Szünet

1120–1150

 

PLENÁRIS ELŐADÁS
R prof
Új
New
1150–1220 PLENÁRIS ELŐADÁS
R prof
Új
New
12200–1300

Díjazások
Gyenge Csaba-emlékdíj átadása
Maros Dezső-díj átadása
Jenei Dezső-emléklap átadása
Fides et Vocatio-kitüntetések átadása

1300–1400 

Ebédszünet/Lunch break.

      

A. szekció

ANYAGTUDOMÁNY

Elnökök:

R ( Egyetem)
R ( Egyetem)
R ( Egyetem)

15:00   B
A
The
15:15 B
A
The
15:30 B
A
The
15:45 B
A
The
16:00

B
A
The

16:15 B
A
The
16:30 B
A
The
16:45 A szekció munkájának összefoglalása
16:50 Szünet

 

B. szekció

ANYAGTUDOMÁNY – BIZTONSÁGTUDOMÁNY

Elnökök:

R ( Egyetem)
R ( Egyetem)
R ( Egyetem)

17:00 B
A
The
17:15 B
A
The
17:30 B
A
The
17:45 B
A
The
18:00 B
A
The
18:15 B
A
The
18:30 A szekció munkájának összefoglalása/Summary of the section’s work
19:00 Baráti vacsora/Dinner

 

C. szekció

GÉPÉSZET – INFORMATIKA

R ( Egyetem)
R ( Egyetem)
R ( Egyetem)

15:00   B
A
The
15:15 B
A
The
15:30 B
A
The
15:45 B
A
The
16:00

B
A
The

16:15 B
A
The
16:30 B
A
The
16:45 A szekció munkájának összefoglalása
16:50 Szünet

 

D. szekció

INFORMATIKAI ALKALMAZÁSOK – ÉPÍTÉSZET

Elnökök:

R ( Egyetem)
R ( Egyetem)
R ( Egyetem)

17:00 B
A
The
17:15 B
A
The
17:30 B
A
The
17:45 B
A
The
18:00 B
A
The
18:15 B
A
The
18:30 A szekció munkájának összefoglalása/Summary of the section’s work
19:00 Baráti vacsora/Dinner

 Erdélyi Barangolás

Útirány: Kolozsvár..... Kolozsvár

Időpont  
10:00 Indulás Kolozsvárról
   
   
   
   
   
22:00 Érkezés Kolozsvárra

 

 

Fontosabb helyszínek bejelölése az alábbi térképen

(Kolozsvár központja)

  1. Erdélyi Múzeum-Egyesület központi székháza (Rhédey-ház), Jókai/Napoca utca 2. szám
  2. Protestáns Teológiai Intézet, Bocskai/Avram Iancu tér 13. szám
  3. Sapientia – Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Mátyás/Matei Corvin utca 2. szám
  4. MCC, Iuliu Maniu utca 4. szám
  5. Meteor szálloda, Deák Ferenc/Eroilor út 29. szám
  6. Transilvania szálloda, Dózsa György/Regele Ferdinand utca 20. szám
  7. Reptér (irány)
  8. Nagyvárad (irány)
  9. Vasútállomás (irány)