A Bárczy István Alapítvány, az URBS Magyar Várostörténeti Évkönyv szerkesztősége, Budapest Főváros Levéltára és az ELTE BTK Történelemtudományi Doktori Iskola szervezésében 2025. május 8–9-én, első alkalommal került megrendezésre a Fiatal Várostörténészek Konferenciája (a rendezvény programja itt érhető el).
A konferencia 5. szekciójában intézetünk munkatársa, Izsán Csaba: Egy városok közötti "intézmény" a kora újkorban: az erdélyi céhuniók kérdésköre címmel tartott előadást, melyben az erdélyi Szász Universitas által 1539-ben elfogadott Die Grosse Regulation érvénybe lépését követően, három korszakra bontva (16. század végéig, a 17. század során, illetve a 18. század végéig) mutatta be az erdélyi céhuniók megalakulására és működésére vonatkozó adatokat.
Ugyancsak Izsán Csaba 2025. május 7-én, a BBTE Történelem és Filozófia Karának román tagozatán működő, Középkor és kora újkori történelem kör (Cercul de Istorie Medievală și Premodernă) és a Hadtörténeti kutatócsoport (Grupul de lucru pentru Istorie Militară) szervezésében megrendezett, Hadtörténeti workshopon (Atelier de istorie militară) tartott előadást, Ilustrațiile din Registrul de armament (Zeugbuch) al împăratului Maximilian I ca sursă a istoriei militare (Az I. Miksa császár Fegyverkönyvében szereplő illusztrációk, mint hadtörténeti forrás) címmel tartott előadást. Bemutatójában I. Miksa hadügyi reformjai tükrében tárgyalta az 1502-ben megjelent és Regensburgban részleges formában fennmaradt fegyverkönyv létrejöttének körülményeit, a kiadvány reprezentációs céljait, illetve ábrázolásainak hasznosíthatóságát hadtörténeti forrásként.
Részvételét az MTA Nemzeti Program Források és adattárak Erdély középkori és kora újkori történetéhez című projektje támogatta